Aleksander Janowski

Opowieści niezwykłe

Okładka
…” wszystko to albo właśnie się zdarza, albo już się zdarzyło dawno temu i o tych wydarzeniach skutecznie zapomnieliśmy, albo też zdarzy się wkrótce…więc jeśli chcesz zajrzeć w przyszłość lub przenieść się w odległą przeszłość pozostając w teraźniejszości, otwórz tę niezwykłą książkę i zacznij czytać… dokładnie zapnij pasy…” To swoiste zaproszenie do lektury już na pierwszy rzut oka niesie za sobą sensację. Taka jest w zasadzie cała książką.
„Opowieści niezwykłe” to zbiór siedmiu opowiadań. Każda historia jest inna, ma inne tło, innych bohaterów, jednak wszystkie opowiadania są spójne i mają ten sam - sensacyjny - charakter:
„Mikro”. Hiszpania, upalne lato, sielskie klimaty, leniwie płynące dni w rajskim otoczeniu. Pozorny spokój, jednak obok malowniczych krajobrazów i błogiego nastroju wczasowiczów, toczy się akcja jak z kryminału. Znikają dzieci obcokrajowców. Zwierzchnicy okolicznej władzy i policji, próbują wszelkimi metodami namierzyć porywaczy.
„Jazda” to historia czwórki znajomych, wybierających się na zwiedzanie Kanady. Stłoczeni w autku, przeżywają typowe przygody dla tego typu wypadów. Dzielą się uwagami i historyjkami nie z tej ziemi, do czasu aż jeden z uczestników wyprawy wpada w nie lada kłopoty.
„Zakład”. Nowy York, siedziba CNN, międzynarodowi korespondenci i dziennikarze, żyjący aktualnymi wydarzeniami, targujący się o temat i analizujący kto stoi za kim i dlaczego. Jeden z tej ekipy, żartem śmiechem przepowiada zdarzenie, które za dwa dni stanie się faktem.
„Schowek”. Emerytowany policjant, z nie byle jakim doświadczeniem. Spędzając czas na czytaniu gazet i na komentowaniu bieżących wydarzeń, wkręca się typowo szpiegowską aferę.
„Neurode”, to opowiadanie o sabotażystach hitlerowskich, wrogich działaniach i niewyjaśnionych tajemnicach.
„Planeta ludzi”. Piloci samolotów pasażerskich, lądują z poważnymi uszkodzeniami maszyn. Niestety nikt nie potrafi wyjaśnić powstałych uszkodzeń. East American Airlines próbuje wyjaśnić tajemnicę, co wcale nie jest takie proste.
„Transakcja". Machlojki medyczne, układy międzynarodowe i lewe pieniądze. Wszystko zamknięte w jednym zwartym opowiadaniu.

Język: pl

Ilość stron: 220

Opublikowana: 22 lipiec 2009

Wydawca: wydawnictwo Poligraf

Format książki

papier ( 9788388330360 )

ebook ( 9788379001583 )